Miedziowe Towarzystwo Sportowe

Miedziowe Towarzystwo Sportowe

  • RSS
  • Delicious
  • Facebook
  • Twitter

Festyn dla Julii

Czerwiec - 21 - 2017

W sobotę 17 czerwca odbył się festyn charytatywny RAZEM PRZECIWKO BIAŁACZCE zorganizowany przez mieszkańców Koźlic. To choroba 10-letniej Julii mieszkającej w tej niewielkiej wsi pod Lubinem zmobilizowała sąsiadów do działania. Wszelkimi możliwymi sposobami rozreklamowali akcję. Namówili do współpracy nadleśnictwo, strażaków, ratowników górniczych i dziesiątki innych wolontariuszy. Zaprosili też lokalnych artystów, którzy zagrali i zaśpiewali dla uczestników festynu.
Jednym z organizatorów imprezy był prezes Miedziowego Towarzystwa Sportowego, Tomasz Chmielowiec, który odpowiadał za sportową część imprezy – bieg na Grzybową Górę na dystansie 4600m.
Odzew na apel o pomoc przerósł najśmielsze oczekiwania organizatorów. Przygotowano 300 medali dla osób startujących w biegu dla Julii. Pomimo ulewnego deszczu, na starcie stawiło się blisko 500 osób. Każdy z biegaczy uiścił 20 zł opłaty startowej przeznaczonej na leczenie chorej dziesięciolatki.
Osób biorących udział w festynie nikt nie zliczył… Sprzedano blisko 900 cegiełek, po 20 zł każda.
W trakcie festynu zlicytowano mnóstwo atrakcyjnych przedmiotów, przekazanych w tym celu przez mieszkańców Koźlic i nie tylko. Pod młotek poszły m.in. koszulka Lubomira Guldana z podpisami piłkarzy Zagłębia Lubin, piłka z podpisem Kuby Błaszczykowskiego, rękawice Martina Polačka czy replika medalu olimpijskiego, który w 1988 roku wywalczył w boksie Janusz Zarenkiewicz.
Przez cały dzień wolontariusze rejestrowali potencjalnych dawców szpiku, a w „krwiobusie” prowadzono zbiórkę krwi. Do bazy DKMS trafiło blisko 60 osób, a krwiodawcy oddali w sumie 13l krwi.
W trakcie festynu RAZEM PRZECIWKO BIAŁACZCE zebrano 50000 zł. Środki w całości zostaną przekazane na leczenie Julii Sołoguby z Koźlic.

Gdyby ktoś z Was chciał wesprzeć Julię, środki można wpłacać tutaj:
Fundacja Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową
nr konta 11116022020000000102142867
tytuł przelewu Julia Sołoguba.