• RSS
  • Delicious
  • Facebook
  • Twitter

Majówka

Maj - 10 - 2017

W czasie, gdy większość z nas odpoczywała i korzystała z długiego majowego weekendu, kilkoro zawodników Miedziowego Towarzystwa Sportowego wystartowało w kolejnych zmaganiach. Oto podsumowanie ostatnich 10 dni:

niedziela, 30 kwietnia

W Myślenicach odbył się Runmageddon Rekrut 2017, w którym wystartowała Teresa Musielak​ .
– Należy podkreślić, że to był Runmageddon górski – mówi nasza Tereska. Bieg na górę Chełm, a potem zbieg. Na trasie, jak zwykle przeszkody: ścianki, zasieki, worki i belki do wnoszenia na górę. Wszędzie błoto, dużo, mega dużo błota. Przysłowiową wisienką na torcie było długie przejście potokiem górskim.
Co ciekawe, w zmaganiach wzięły również udział dzieci naszej zawodniczki – Hania (9 lat) i Julek (5 lat). Najmłodsi biegacze mieli do pokonania specjalny tor o długości ok. 1 km, na którym organizatorzy umieścili 10 przeszkód, o odpowiednim stopniu trudności.
– Jak dotychczas Myślenice górski runmageddon najlepszy i najtrudniejszy z tych, które udało mi się ukończyć.

Tego samego dnia Dominik Komendacki​ wystartował w Runextreme LEDWIE DYCHA, który odbył się na zboczu Góry Szybowcowej w Jeżowie Sudeckim. Jak wskazuje nazwa biegu, dystans wynosił 10 km.
– Tam zawsze jest mocny start, bo walisz od razu z górki – relacjonuje Dominik. Przez połowę dystansu biegałem na 5 pozycji, ale w pewnym momencie straciłem 4 miejsca. Największa walka zaczęła się na ostatnim podbiegu pod Górę Szybowcową, gdzie zaatakowałem dwóch zawodników. Niestety jeden po ostrej walce odzyskał prowadzenie. Byłem 8 w klasyfikacji generalnej, co przełożyło się na III miejsce w kategorii M30.

poniedziałek 01.05

Tego dnia odbył się II Bieg Przełajowy Doliną Orli i Baryczy w Wąsoszu. Na starcie znowu pojawił się Dominik, który dzień wcześniej biegł na Górze Szybowcowej.
– W Wąsoszu połowę trasy biegło się pod wiatr, a mocno wiało – mówi o szczegółach nasz zawodnik. Impreza niby kameralna, ale przyjechali mocni zawodnicy. Tutaj dzięki dobrej taktyce i atakowi przeprowadzonemu 400m przed metą odzyskałem jedno miejsce. Zawodnik z którym biegłem, nie miał już sił na walkę. Dzisiaj na mecie znowu byłem 8, ale tym razem zająłem IV miejsce w swojej kategorii wiekowej.

środa, 3 maja

W kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja odbył się IV Bieg o Puchar Wójta Gminy Grębocice. W biegu wzięło blisko 400 osób, z czego ok. 100 na dystansie 5400m. Wśród zawodników był Waldemar Szczurowski​ reprezentujący MTS Drużynę Szpiku KGHM.
Nasz biegacz uzyskał czas 20’17” i zajął 12 miejsce w kategorii open.
Imprezie przyświecał szczytny cel. Wpisowe z zawodów przekazane zostało na rehabilitację mieszkanki Gminy Grębocice.

Sobota 6-7 maja

W nocy z soboty na niedzielę odbył się VI RYŚ NOCNY MARATON Z PRZYGODAMI DLA SŁUŻB MUNDUROWYCH I ICH SYMPATYKÓW. W zmaganiach brały udział trzyosobowe drużyny. W skład jednej z nich weszli nasi zawodnicy Piotr Jaroszyński​ i Dominik Komendacki. Ryś to nocny bieg na orientację i (jak ktoś dobrze czyta mapę oraz korzysta z kompasu) rozgrywa się na dystansie 42 km.
– My zrobiliśmy 45km i zajęło nam to 6h i 53min – relacjonuje Dominik. Do zdobycia było 10 punktów kontrolnych, a na nich różne zadania do wykonania np: strzelanie z karabinu , wkładanie dłoni do słoja z robakami, zjazd po linie i śpiewanie karaoke. Pogoda dopisała, ale i tak chlupało w butach.

niedziela 7.05.2017

Polacy już czwarty raz mieli szansę wziąć udział w jedynym biegu na świecie, podczas którego meta goni zawodników! 7 maja na terenach Jeziora Maltańskiego w Poznaniu odbył się Wings for Life World Run. Na starcie stanęło blisko 6000 zawodników. Wśród nich był Tomasz Poręba​ reprezentujący naszą drużynę. Za kierownicą samochodu-mety zasiadł sam Adam Małysz. Impreza miała charakter charytatywny, bo 100% opłat startowych przeznaczone zostało na badania nad rdzeniem kręgowym
– Adam Małysz dogonił mnie na 24 km – opowiada Tomasz. Wyjazd rodzinny udany, choć pogoda była zmienna (wiatr, deszczyk i chłodno)

http://www.redbull.com/pl/pl/stories/1331856603223/wings-for-life-world-run-2017-relacja