• RSS
  • Delicious
  • Facebook
  • Twitter

W dniu 23.11.2013 r, już od godz.09.00 do 18.00, Miedziowe Towarzystwo Sportowe organizuje w sklepie MSPORT przy Al. Niepodległości 13 w Lubinie, profesjonalne badanie laboratoryjne dla aktywnych sportowców zatrudnionych w KGHM.

Badanie, które niegdyś było zarezerwowane absolutnie tylko dla wyczynowych sportowców, teraz jest osiągalne zarówno dla osób początkujących jak również zaawansowanych, osób nie bardzo rozumiejących jak działa ich organizm i potrzebujących gotowych recept jak trenować.

Badania wydolnościowe to przede wszystkim inwestycja w siebie – poznanie własnego organizmu, sprawdzenie możliwości, predyspozycji oraz w dłuższej perspektywie monitoring naszego postępu. Jeżeli dana osoba – amator – ma do wykorzystania od 5 do 10 godzin tygodniowo na trening warto, aby był on precyzyjny. Do tego potrzebne są strefy energetyczne, które pozwolą nakładać na organizm właściwe bodźce. Wiadomo, że właściwy trening, przy właściwie wyznaczonych strefach, spowoduje szybki progres. Jeśli robi się postępy treningowe, warto je potwierdzać w czasie badań wydolnościowych. Jest to koniecznie, aby dalej podnosić swoją formę.

Badania należy wykonywać, gdyż podczas treningu na danym obciążeniu, z biegiem czasu organizm się do niego adaptuje i za pomocą badań wydolnościowych możemy sprawdzić, czy nie potrzebujemy już silniejszych bodźców treningowych. Trening będzie prowadził, albo do dalszej adaptacji, albo do przetrenowania. Badania umożliwiają kontrolę nad tymi dwoma zjawiskami. Badania są koniczne również z tego względu, że pod wpływem adaptacji organizmu strefy treningowe zmieniają się. Z powyższych powodów należałoby przechodzić badania wydolnościowe i sprawdzić stan organizmu.

W zakres badań wchodzi:

– wyznaczenie progu tlenowego (LT)
– wyznaczenie progu beztlenowego (AT)
– strefy HR(tętna)dla progu LT i AT
– prędkość biegu lub mocy na rowerze dla progów LT i AT
– kontrola stanu wytrenowania

Koszt badania dla pracowników KGHM to jedyne 200 zł. Zainteresowanych prosimy o rejestrowanie się drogą elektroniczną, wpisując swoje dane na podaną poniżej pocztę mailową z dopiskiem „PRACOWNIK KGHM”. Zapisy do dnia 20.11.2013r.

ILOŚĆ OSÓB REJESTRUJĄCYCH SIĘ – OGRANICZONA!!!


www.labosport.pl
Koordynujący: 609-775-099

Ponadto, ze względu na duże zainteresowanie i prośbę pracowników KGHM, tego samego dnia będzie możliwość bezpłatnego przebadania stopy (FOOT ID) pod względem doboru obuwia. Pozwoli to między innymi wykluczyć wady biomechaniczne stopy każdego sportowca. Będzie można skorzystać z cennych porad fachowców znanej firmy „ASICS”, którzy odpowiedzą na nurtujące pytania dotyczące biegania oraz udzielą cennych wskazówek na temat sprzętu sportowego odpowiedniego dla każdego biegacza. Odpowiednio dobrane buty to klucz do lepszych wyników, zdrowych stawów oraz radości z biegania.

Zapisy bezpośrednio na stronie www.asics.pl ( zakładka BIEGANIE- Food ID)

www.msport.com.pl

SKLEP MSPORT LUBIN W DNIU BADAŃ PRZYGOTOWAŁ SPECJALNE PROMOCJE NA ZAKUP OBUWIA BIEGOWEGO ORAZ INNE AKCESORIA SPORTOWE – ZAINTERESOWANYCH ZAPRASZAMY !!!