• Facebook
  • Twitter

37. PKO Wrocław Maraton

Wrzesień - 19 - 2019

15 września, punktualnie o godzinie 9 wystartował 37. PKO Wrocław Maraton. Kilka tysięcy biegaczy wystartowało ze Stadionu Olimpijskiego. Najlepszemu zawodnikowi, z czasem 2:13:32, do pobicia rekordu trasy zabrakło zaledwie 4 sekund.

Tegoroczny maraton był wyjątkowy – zgodnie z miejską polityką „zero waste” – podczas tej edycji wyeliminowane zostały kubki z tworzyw sztucznych. Zastąpiły je pojemniki wykonane z biodegradowalnych składników. Ponadto, dzięki Miejskiemu Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji S.A. we Wrocławiu biegacze korzystali z wody bezpośrednio z miejskiego systemu wodociągowego – całkowicie bezpiecznej do picia.

Na mecie, każdy z biegaczy, otrzymał medal przedstawiający wrocławskie krasnale. Linię finiszu przekroczyło 3151 osób. Tegoroczną edycję wrocławskiego Maratonu ukończyli Marcin Kaczanowski oraz Piotr Jaroszyński, dla których był to debiut na dystansie królewskim.

„To był nasz pierwszy maraton, pogoda dopisała, trasa organizacyjnie była dobrze dopracowana, co 5 km był punkt z wodą i posiłkiem. Do 30 km biegliśmy z Piotrkiem razem, tempem 5.30. Później Piotr został z tyłu a ja do 35 km jeszcze biegłem, niestety później dopadł mnie skurcz. Na trasie pomogliśmy też starszemu Panu, po 70-tce, którego także złapał skurcz. Razem z Piotrem przekroczyliśmy metę z czasem 4 godz. i 19 minut.”