Miedziowe Towarzystwo Sportowe

Miedziowe Towarzystwo Sportowe

  • RSS
  • Delicious
  • Facebook
  • Twitter

10. TAURON Festiwal Biegowy

Wrzesień - 11 - 2019

Dziesiąta edycja TAURON Festiwalu Biegowego przeszła do historii jako rekordowa. Przez trzy dni w Krynicy-Zdroju biegało i maszerowało 8 705 osób. Przez strefy aktywności, koncerty czy biegowe EXPO przewinęło się ok. 15 000 osób.

W programie tegorocznej edycji Festiwalu znalazło się blisko 30 konkurencji biegowych i marszów nordic walking, w tym nowości – Bieg 7 Dolin 117 i 80 km w ramach Ultramaratonu Wyszehradzkiego im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Uczestnicy mogli wybierać spośród biegów deptaka krynickiego, przez biegi uliczne po wymagające, ale przepiękne widokowo biegi górskie, z trasami wyznaczonymi w Beskidzie Sądeckim.

Joanna i Robert Garliccy wystartowali na dystansie 35km. Bieg rozgrywany był na końcowym fragmencie Biegu 7 Dolin. To trudna trasa, wyznaczona w Beskidzie Sądeckim, górzysta z licznymi podbiegami i zbiegami (przewyższenie +1520/-1380m), certyfikowana przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Biegów Terenowych.

„Już od samego startu rozpoczęła się walka i zmagania z długimi podbiegami. Wierchomla była najtrudniejszym podejściem na Biegu 7 Dolin. Poszło nawet sprawnie, jednak ból i przelany pot były nieuniknione. Atmosfera Festiwalu była wspaniała. Za rok też będziemy w Krynicy” – relacjonuje Asia.

Źródło: festiwalbiegow.pl