Miedziowe Towarzystwo Sportowe

Miedziowe Towarzystwo Sportowe

  • RSS
  • Delicious
  • Facebook
  • Twitter

Enea IRONMAN 70.3 Gdynia

Sierpień - 19 - 2019

Tegoroczna edycja była małym jubileuszem tych zawodów, bowiem impreza po raz piąty odbyła się pod szyldem legendarnej marki IRONMAN – symbolu wytrwałości, determinacji, pasji oraz przezwyciężania własnych słabości i przeszkód stawianych przez życie. Nie bez powodu marce towarzyszy slogan Anything Is Possible.

W każdą kolejną edycję organizatorzy imprezy wkładają całą swoją energię i serce, aby dostarczyć zawodnikom niezapomnianych wrażeń. W tym roku w Gdyni wystartował najbardziej rozpoznawalny triathlonista świata, co było doskonałą okazją, aby pokazać, jak niezwykłym wydarzeniem jest Enea IRONMAN 70.3 Gdynia.
Poza czołówką najlepszych triathlonistów w Gdyni wystartowali również amatorzy z najdalszych zakątków świata, chociażby z Nowej Zelandii, Japonii, Argentyny, Meksyku, Malezji, Kolumbii, RPA czy Zimbabwe. Na liście startowej znaleźli się zawodnicy z 58 różnych państw; obcokrajowcy stanowili 35% wszystkich uczestników.
To 5-krotnie więcej niż kilka lat temu!

Enea IRONMAN 70.3 Gdynia to wydarzenie atrakcyjne nie tylko dla tych, którzy startują w samych zawodach. Szereg atrakcji czekało również na kibiców. Specjalnie dla nich Enea – sponsor tytularny – przygotowała Strefę Rodzinną, która działała od piątku do niedzieli na plaży miejskiej. Był tor do skimboard’u, czy choćby możliwość przygotowania sobie zdrowego koktajlu, dzięki specjalnie zamocowanemu na rowerze blenderowi. Dla najmłodszych przygotowano m.in. warsztaty z budowania zamków z piasku oraz tor przeszkód i konkursy. Do wygrania był m.in. rejs statkiem po Zatoce Gdańskiej! Na plaży można było także poćwiczyć zumbę lub uczestniczyć w warsztatach z ratownictwa wodnego. W Strefie Expo można było spróbować swoich sił na ergometrze wioślarskim, a na rowerze stacjonarnym i w okularach imitujących wirtualną rzeczywistość poczuć się jak prawdziwy uczestnik Enea IRONMAN 70.3 Gdynia.

Miłośnicy muzyki również znaleźli coś dla siebie. Na trasie biegowej niedzielnych zawodów – prowadzącej ze Skweru Kościuszki, przez ulice Świętojańską i Piłsudskiego, a następnie wzdłuż Bulwaru Nadmorskiego – powstały liczne punkty kibicowania. Wśród nich aż trzy sceny muzyczne Red Bulla, a także samochód imprezowy Red Bull Chojrak. Było naprawdę głośno, a najgłośniej bez wątpienia na Plaży Miejskiej, gdzie zlokalizowana była meta z trybunami.

Jak co roku, na starcie Enea IRONMAN 70.3 Gdynia stawiło się liczne grono polskich gwiazd świata sportu, mediów i kultury. W Gdyni zobaczyliśmy m.in.: Karolinę Gorczycę, Krzysztofa Wieszczka, Roberta Motykę, Łukasza Grassa, Beatę Sadowską, Marka Kacprzaka, Macieja Dowbora i Pawła Korzeniowskiego.

Wielkim faworytem i niekwestionowaną gwiazdą tegorocznej edycji był niewątpliwie Jan Frodeno – mistrz olimpijski z Pekinu, dwukrotny mistrz świata IRONMAN i dwukrotny mistrz świata IRONMAN 70.3.

„Do Gdyni przyjeżdżamy nie tylko dla samej rywalizacji
i uczestnictwa w zawodach. Tu przede wszystkim przyjeżdża się dla klimatu, atmosfery i niesamowitych emocji. Spędziliśmy tu cały weekend. W tym roku startowaliśmy na dystansie sprint. W dniu startu, w sobotę, pogoda nie dopisała i zatoka ukazała nam swoje najgorsze oblicze. Deszcz, wiatr
i fale mocno utrudniły zadanie. Jednak każda pokonana trudność to nowe, cenne doświadczenie. W niedzielę cieszyliśmy się wspaniałą sportową atmosferą i kibicowaliśmy startującym na dystansie ½ IM. To prawdziwe święto triathlonu i wyjątkowa okazja aby podziwiać zawodników na światowym poziomie” – mówi Waldemar Szczurowski.

Dystans Sprint: 750m pływania / 20km roweru / 5km biegu

Joanna Szczurowska: 1h 26′ 4″
35 kobieta / na198
7 msc. w kat. K-40

Waldemar Szczurowski: 1h 16’ 2”
80 msc. open / na 751
17 msc. w kat. M-35

Źródło: ironmangdynia.pl
fot. Paweł Naskręt
maratomania.pl
Bartłomiej Zborowski
Mariusz Nasieniewski