Miedziowe Towarzystwo Sportowe

Miedziowe Towarzystwo Sportowe

  • RSS
  • Delicious
  • Facebook
  • Twitter

W sobotę, 10 sierpnia w Sobinie odbył się Charytatywny Piknik Rodzinny „Razem dla Igi”. Impreza ta zorganizowana została z myślą o 3,5 letniej Idze, mieszkance Sobina która urodziła się z zakażeniem wrodzonym wirusem cytomegalii. Dziewczynka cierpi na dziecięce porażenie mózgowe oraz zdiagnozowany ostatnio autyzm.

Piknik ten był efektem społecznego zrywu mieszkańców, przyjaciół, znajomych oraz wszystkich którzy chcieli w ten sposób wspomóc leczenie małej Igi. Okazji do pomocy było wiele, m.in.: loteria fantowa, ciasta i przekąski, parada motocykli i oczywiście akcent sportowy: bieg, rajd rowerowy oraz Nordic Walking.
Zbieramy środki dla Igi i jej rodziców, a dodatkowo integrujemy się – mówił burmistrz Łukasz Puźniecki. – To już druga taka impreza w Sobinie. Ta społeczność jest niezwykle prężna. Gratuluję pani sołtys i wszystkim organizatorom, bo to nie tylko zabawa, ale ogromny odruch serca.
Wśród uczestników Pikniku nie mogło zabraknąć członków naszej Drużyny którzy z radością włączyli się w pomoc dla chorej dziewczynki.

źródło:
regionfan.pl
miedziowe.pl