Miedziowe Towarzystwo Sportowe

Miedziowe Towarzystwo Sportowe

  • RSS
  • Delicious
  • Facebook
  • Twitter

Triathlon Mietków

Czerwiec - 10 - 2019

8 czerwca, w malowniczej scenerii niedaleko Wrocławia, odbył się Triathlon Mietków, jedna z największych tego typu imprez w województwie dolnośląskim. Zawody te, to sportowa rywalizacja o jak najlepsze czasy na dystansie, m. in. 1 IM (950m pływanie / 45 km rower / 10 km bieg), na którym zadebiutował Tadeusz Perłakowski.

”Udało mi się przełamać strach i pokonać wodę na dystansie 950m, co było dla mnie dużym wyzwaniem. Tego dnia pogoda nas nie rozpieszczała, ponieważ wiał silny wiatr a dodatkowo podczas etapu rowerowego zaczął padać deszcz, który bardzo utrudniał rywalizację, a co najgorsze, wyziębił organizm do tego stopnia, że miałem problem z zawiązaniem butów w strefie zmian przed wybiegnięciem na trasę biegową. Mimo to start uważam za udany i cieszę się, że udało mi się pokonać kolejne wyzwanie” – relacjonuje Tadeusz.
Debiutując na tym dystansie, Tadeusz zdobył szóstą pozycję w swojej kategorii wiekowej. Gratulujemy.

Także 8 czerwca, w Wyrzysku, odbyła się kolejna impreza cyklu „Biegaj z Nami” – XXI Ogólnopolski Uliczny Bieg im. E. Wojciechowskiego „Olka”, w którym wzięli udział Dorota Francikowska i Andrzej Napierała. Zawody rozegrały się na dystansie 9 km.
„Pogoda dopisała, na trasie było wszystko: górki, dołki, gruz, kamienie, błoto i asfalt. Na mecie, na zawodników czekała pyszna zupa, kawa oraz owoce. Mogliśmy także skorzystać z pomiarów ciśnienia, oraz poziomu cukru we krwi – spędziliśmy naprawdę miłe, aktywne popołudnie”- tak opisuje udział w imprezie Andrzej.
Gratulujemy Dorocie, która wywalczyła 2 miejsce w swojej kategorii wiekowej, oraz Andrzejowi, który w swojej kategorii zdobył miejsce 3.