Miedziowe Towarzystwo Sportowe

Miedziowe Towarzystwo Sportowe

  • RSS
  • Delicious
  • Facebook
  • Twitter

JBL Triathlon Sieraków 2019 to już ósma edycja imprezy rozgrywanej w malowniczej scenerii Krainy 100 Jezior! To zdecydowanie największa impreza triathlonowa na początku sezonu, na którą zjeżdżają się czołowi zawodnicy z całej Polski. Podczas dwudniowych zawodów, można było sprawdzić swoją formę na jednym z trzech dystansów: 1 IM, 1 IM i 1/8 IM. Barwy Drużyny MTS reprezentowali Asia i Waldek Szczurowscy, pokonując dystans 1 IM (950m pływanie / 45 km rower / 10 km bieg).

Dość zimna jeszcze woda i fale na etapie pływackim, wiatr, który utrudniał jazdę na rowerze oraz piaszczysta leśna trasa biegowa z licznymi podbiegami, nie przeszkodziła im w poprawieniu swoich wyników na tym dystansie z zeszłego roku. „Nasze dobre czasy w tym starcie pozwalają nam z dużym optymizmem patrzeć na bieżący sezon triatlonowy, który dopiero się rozpoczyna – relacjonuje Waldemar.

W niedzielę, 2 czerwca, odbył się II Pęcławski Festiwal Duathlonu, podczas którego nasze drużynowe barwy godnie reprezentował Tadeusz Perłakowski. Główny start rozegrano na dystansie – 5 km biegu, 22,5 km jazdy rowerem i 2,5 km biegu. Podczas zawodów, dużym utrudnieniem był doskwierający, wręcz letni upał. W tak trudnych warunkach Tadeusz wykazał się bardzo dobrą formą, zajmując I miejsce w swojej kategorii wiekowej. Gratulujemy.