Miedziowe Towarzystwo Sportowe

Miedziowe Towarzystwo Sportowe

  • RSS
  • Delicious
  • Facebook
  • Twitter

Bieg dla Julki

Maj - 30 - 2019

W dniu 25.05.2019 roku Miedziowe Towarzystwo Sportowe było współorganizatorem pikniku charytatywnego, który po raz trzeci organizowali mieszkańcy Koźlic ze Stowarzyszenia Grzybowa Góra. Tym razem zbierano fundusze dla 3 – letniej Julki Nieckarz z Lubina, która urodziła się z wrodzoną wadą deformacji stawów skokowych. Fundusze są niezbędne do przeprowadzenia specjalistycznej operacji odtworzenia stawów i kości. Punktem kulminacyjnym pikniku był bieg na Grzybową Górę – długość trasu ok. 5,4 km.

– Między 8 a 10 stycznia przyszłego roku lecimy do Stanów Zjednoczonych. 16 stycznia meldujemy się w klinice, a 20 córka przejdzie specjalistyczną operację. Mamy pieniądze na przeprowadzenie operacji i samo leczenie, brakuje nam środków na wylot do Stanów i na dalsze leczenie, tj. około 200 tysięcy złotych. Przed nami załatwianie wiz, ubezpieczeń, biletów samolotowych, oby wszystko udało nam się załatwić – mówi Paulina Nieckarz, mama Julki.

To już jest kolejna impreza charytatywna dedykowana tej małej dziewczynce. -Jest mnóstwo pozytywnych ludzi, którzy za każdym razem są wszędzie tam, gdzie my coś robimy. Dodaje nam to dużo energii i sił do kolejnych działań i wyzwań. „Dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc” – dodaje mama Julii. – (źródło wypowiedzi : www.miedziowe.pl).

Podczas pikniku można były zobaczyć pokazy ratownictwa drogowego i umiejętności udzielania pomocy przedmedycznej przygotowane przez strażaków i ratowników z klubu HDK Maltański Legion.
Mieszkańcy przygotowali wspaniały poczęstunek dla uczestników biegu a każdy mógł skosztować doskonałych domowych wypieków i przy okazji można było okazać swoją wdzięczność wrzucając „jakiś grosz” do puszki na leczenie Julki.

MTS Drużyna Szpiku stawiła się w dużej , gotowej na pomoc grupie.
Była świetna zabawa i radosna atmosfera .
Trzymamy kciuki za Julkę !!!