Miedziowe Towarzystwo Sportowe

Miedziowe Towarzystwo Sportowe

  • RSS
  • Delicious
  • Facebook
  • Twitter

Festiwal Sportu Rawicz

Maj - 27 - 2019

W dniach 18-19.05.2019r., po raz 4, nasza drużyna brała udział w 24h biegu sztafetowym w ramach Festiwalu Sportu organizowanego jak co roku w Rawiczu. Festiwal w takiej formie odbył się już po raz 9. Rok rocznie biegacze przemierzają pętlę za pętlą, czyli trasę biegnąca plantami Jana Pawła II. Każda pętla liczy 2800m.

W tym roku wystartowało 25 drużyn. Oczywiście każda z drużyn walczyła o jak największą liczbę przebiegniętych pętli. Nasza drużyna, pomimo niepełnego składu dzielnie walczyła przez 24h, od soboty godz. 14.00 do niedzieli godz.14.00. Był pot, ból i chwile zwątpienia ale za każdym razem wspólnie nakręcaliśmy się do walki. W drużynie siła!.
I tak po 24h pokonaliśmy 111 okrążeń tj. 310,8 km zajmując tym samym 15 miejsce na 25 drużyn.

Wrażenia z biegu naszej koleżanki, Teresy Musielak: „Dla mnie Rawicz to tradycja cudowna atmosfera i ludzie, którzy ją tworzą.
Spędzam tam 24h z częścią mojej biegowej rodziny, integruję się, biegam i promuję dawstwo szpiku.
Chcę podziękować za to, że mogłam być kapitanem tak wspaniałej drużyny, która pomimo różnych przeciwności losu i pogody, pomimo bólu i utraty sił pokazała charakter i walczyła do samego końca przez te „magiczne” 24h. Jesteśmy wielcy, nie poddaliśmy się. W nas jest siła!”