Miedziowe Towarzystwo Sportowe

Miedziowe Towarzystwo Sportowe

  • RSS
  • Delicious
  • Facebook
  • Twitter

10 i 11 maja w Czempiniu, odbyły się zawody ChampionMan, które znajdują się w gronie największych imprez duathlonowych na świecie, przewyższając liczebnością uczestników większość tak prestiżowych zawodów, jakimi są zawody z serii POWERMAN.

ChampionMan to nie tylko zmagania na trasie biegu i trasy kolarskiej, to także festiwal sportu i radości. Dwie sceny, strefa rekreacji i wypoczynku, strefa aktywności dziecięcej, strefa expo, strefa gastronomiczna, strefy kibica na trasie – to tylko niektóre z atrakcji. Zwieńczeniem sportowych emocji był koncert Piotra Cugowskiego.
Czym właściwie jest duathlon? To jedna z odmian zawodów multisportowych. Dyscyplina ta łączy dwa rodzaje aktywności fizycznej: bieganie i jazdę rowerem, a zawodnicy podczas wyścigu przechodzą bezpośrednio z jednej konkurencji do drugiej. Czempiń jest w Polsce pionierem w organizacji zawodów duathlonowych na dystansie 10 km bieg / 60km rower / 10km bieg. Od lat Czempiń nazywany był duathlonową stolicą Polski. Teraz został koronowany do tego tytułu.

ChampionMan Duathlon Czempiń 2019 to oczywiście nie tylko Mistrzostwa Polski, to tradycyjnie także starty na dystansie sprint i zawody dla dzieci. Coccodrillo Championkids Duathlon, które odbywają się zawsze w przeddzień zawodów głównych, to istny fenomen. Mimo tego zawsze udaje się zachować piknikową i rodzinną atmosferę zawodów z wieloma atrakcjami towarzyszącymi. ChampionMan to także promocja sportu wśród osób niepełnosprawnych, zarówno dzieci jak i dorosłych. Zawody od początku istnienia wspiera organizacyjnie i prowadzi jako spiker Jerzy Górski- legenda polskiego Duathlonu i Triathlonu.

Zawodnicy z MTS Drużyny Szpiku, już po raz drugi stanęli na starcie duathlonu w Czempiniu, na dystansie sprint.
„To fantastyczna impreza, na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym. Absolutnie polecam każdemu. Pokonanie dystansu sprint, 5 km biegu / 20 km rowerem / 2,5 km biegu, jest w zasięgu każdego amatora. Atmosfera w Czempiniu jest wspaniała, więc dla wielu osób pokonanie tego dystansu jest okazją do wyśmienitej, sportowej zabawy. Oczywiście za rok tam wracamy, z zamiarem pokonania już dystansu średniego: 10km bieg / 60 km rower / 10 km bieg.” – relacjonuje Joasia.

Źródło: Kościan.naszemiasto.pl