Miedziowe Towarzystwo Sportowe

Miedziowe Towarzystwo Sportowe

  • RSS
  • Delicious
  • Facebook
  • Twitter

GWiNT Ultra Cross

Maj - 14 - 2019

GWiNT Ultra Cross – to pierwszy, zorganizowany w Wielkopolsce ultramaraton o charakterze przełajowym. W dniach 10-11 maja 2019r. odbyła się już szósta edycja tej imprezy. Trasa biegu prowadziła drogami nieutwardzonymi, w przeważającej mierze duktami i ścieżkami leśnymi.

Odcinki asfaltowe ograniczone zostały do niezbędnego minimum. Nazwa GWiNT wzięła się do pierwszych liter w nazwach trzech powiatów – grodziskiego, wolsztyńskiego i nowotomyskiego – przez które przebiega trasa ultramaratonu. Poza tym w Grodzisku, Wolsztynie i Nowym Tomyślu zlokalizowane zostały najważniejsze punkty na trasie biegu – starty oraz meta. Uczestnicy mieli do wyboru jeden z trzech dystansów:
• 55 km – MiniGWiNT,
• 110 km – Normal GWiNT
• 165 km (100 mil) – Super GWiNT
Na etapie rejestracji zawodnicy musieli, w sposób wiążący, zadeklarować się co do wybranej trasy. Dla wszystkich zawodników, bez względu na dystans który chcieli pokonać, była zorganizowana jedna meta. Z kolei starty zlokalizowane były w różnych miejscowościach i odbyły się o różnych godzinach, zgodnie w wybranym dystansem.

Łączna liczba zawodników na wszystkich dystansach w tym roku to 500 osób. Wśród nich, na starcie najdłuższego, morderczego dystansu 165 km stawił się nasz drużynowy ultramaratończyk – Krystian Biegajło. Pokonanie takiego dystansu to zlepek wszystkich możliwych emocji i doświadczeń; od euforii i przyjemności po krew, pot i łzy…I tak, po morderczej walce z piachem, podbiegami, ogromnym zmęczeniem oraz niekończącą się ilością km, Krystian zameldował się na macie z czasem 19h i 47min, co dało mu 10 miejsce w klasyfikacji ogólnej oraz 4 w kat wiekowej.

Gratulacje Krystian, niezwykły wyczyn i piękny wynik. Jesteśmy bardzo dumni.

źródło:
netrunner.pl