Miedziowe Towarzystwo Sportowe

Miedziowe Towarzystwo Sportowe

  • RSS
  • Delicious
  • Facebook
  • Twitter

Majówka 2019

Maj - 5 - 2019

Ostatnie dni kwietnia i początek maja to aktywny okres dla biegaczy z Drużyny MTS.

27 kwietnia w Lubinie odbył się IV Bieg Kopernika w którym Barwy MTS reprezentował Marcin Kaczanowski. W tym dniu miał miejsce również X Uliczny Bieg „Kaczorska Dziesiątka” w Równopolu, gdzie nasza drużynowa koleżanka Dorota Francikowska wybiegała II miejsce w swojej kategorii wiekowej.

28 kwietnia, na starcie 18 PZU Crakovia Maraton stanął Andrzej Napierała. „To mój 18 Maraton w Krakowie, 101 życiowy, oraz pierwszy który cały przebiegłem w deszczu; to taki „chrzest” rozpoczynający drugą setkę, śmigałem w maratonach w ciągu 27 lat aż sto razy.” – relacjonuje Andrzej. Dzień wcześniej Andrzej uczestniczył w XIV Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego – na dystansie 4220m. Andrzejowi serdecznie gratulujemy pięknego dorobku Maratończyka. Jesteśmy dumni.
2 maja, Maciej Wolniak wraz z Romanem Pizoniem wystartowali w 5 Wołowskim Biegu Flagi Narodowej.

3 maja Odbył się 6 Bieg o Puchar Wójta Gminy Grębocice. Na liście startowej znalazła się spora grupa naszych zawodników. Rywalizacja rozgrywała się na dystansie 5 km. Waldemar Szczurowski – wywalczył IV msc. Open, I msc. w kategorii M30; Marcin Kaczanowski – I miejsce w kategorii M40; Tadeusz Perłakowski – II miejsce w kategorii M60.
11 maja, na starcie biegu – Bolesławiec Cross Race – ponownie w duecie, stawili się Maciej Wolniak oraz Roman Pizoń. Gratulujemy Romanowi który wywalczył I miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Jeszcze tego samego dnia, Maciej i Roman wraz z grupą naszych biegaczy pobiegli w VI Biegu Papieskim w Lubinie.

W niedzielę, 12 maja, zawodnicy MTS uczestniczyli w 4 Biegu Łabędzi w Ścinawie.