Miedziowe Towarzystwo Sportowe

Miedziowe Towarzystwo Sportowe

  • RSS
  • Delicious
  • Facebook
  • Twitter

VII Bieg do Pustego Grobu

Kwiecień - 27 - 2019

Ok. 1000 zawodniczek i zawodników odebrało numery startowe, aby wyruszyć na 10-kilometrową trasę Biegu do Pustego Grobu ulicami Nowej Soli. W 90-minutowym limicie czasu zmieściło się i zameldowało na mecie 861 osób.


Przed startem odczytano Ewangelię o uczniach biegnących do grobu Jezusa, a bp Tadeusz Lityński pobłogosławił biegaczy. Później kolorowa, radosna grupa pobiegła do mety.

„Bardzo ważny jest kontekst biegu, odbywającego się w okresie Wielkanocnym. Biegacze, świadkowie wiary, przyznają się, że nie tylko są tutaj dla sportu i rywalizacji, ale biegną też do pustego grobu z wiarą, jako świadkowie, podobnie jak Piotr, Jan, niewiasty, żeby wrócić do domu jeszcze z większym przekonaniem o Zmartwychwstaniu. Nie mam jeszcze odwagi przebiec całego dystansu, ale jest we mnie pragnienie, tym bardziej jestem pełen wrażenia i wdzięczności dla wszystkich uczestników biegu” – powiedział bp Tadeusz Lityński.

Bieg jest także doskonałą okazją aby choć na chwilę odejść od świątecznego stołu i spędzić aktywnie czas na świeżym powietrzu. I z tej okazji, tradycyjnie już co roku, chętnie korzystają nasi drużynowi biegacze.

„Bieg w Nowej Soli to dla mnie obowiązkowa pozycja na Święta. Zawsze ktoś z nas biegnie, ja albo żona Daria. W tym roku biegło mi się dość ciężko, dopiero zaczynam trenować po dłuższej przerwie. Pogoda dopisała, jednak momentami przeszkadzał wiatr” – relacjonuje Grzegorz Dym.
Źródło: gosc.pl