Miedziowe Towarzystwo Sportowe

Miedziowe Towarzystwo Sportowe

  • RSS
  • Delicious
  • Facebook
  • Twitter

Półmaraton Poznań

Kwiecień - 21 - 2019

Poznański półmaraton jest jedną z największych tego typu imprez w Polsce a jednocześnie na stałe wpisał się w krajobraz sportowych imprez organizowanych w stolicy Wielkopolski.

Półmaraton w Poznaniu zorganizowano już po raz dwunasty. W 2019 roku na jego liście startowej znalazło się ponad 11 tysięcy zawodników. Bieg rozpoczął się punktualnie o godz. 10.00.
Trasa wiodła m.in. ulicami Grunwaldzką, Arciszewskiego, Hetmańską, Dolną Wildą, Drogą Dębińską, Garbarami, Solną, al. Niepodległości oraz Świętym Marcinem. Na mecie wszyscy zameldowali się po pokonaniu dokładnie 21,0975 km.

Na liście startowej znalazło się wielu zawodników Drużyny Szpiku a wśród nich reprezentanci Miedziowego Towarzystwa Sportowego: Bożena i Robert Beń oraz Tomasz Poręba.
”To mój kolejny start w Poznaniu. Pogoda idealna do biegania. Atmosfera i organizacja jak zawsze na wysokim poziomie. Bieg ukończony, jednak plan nie do końca zrealizowany. Mimo wszystko wyjazd do stolicy Wielkopolski i start w zawodach uważam za udany” – tak swój udział w biegu opisuje Tomek.

A tak swoje wrażenia przedstawia Robert, który wraz z żoną Bożeną debiutował na dystansie 21,0975 km – „To był Nasz Mount Everest. W niedzielę, razem z Bożeną, uczestniczyliśmy w naszym pierwszym półmaratonie, 12 PKO Poznań Półmaraton. Kiedy staliśmy na lini startu, dopadła nas trema i zadaliśmy sobie pytanie: co my tutaj robimy i czy damy radę? Trasa przebiegała ulicami miasta. Wiwatujący kibice i mieszkańcy dzielnic Poznania zagrzewali nas do walki gorącymi okrzykami. Naprawdę dodawali otuchy. Nawet na ostatnich kilometrach, kiedy człowiek szukał już pretekstu aby sobie odpuścić, potrafili w niesamowity sposób zmusić do kontynuowania wysiłku. W biegu uczestniczyło ok. 12 000 biegaczy z całej Polski. Wśród nich 35 z Drużyny szpiku. To był nasz debiut i jednocześnie sprawdzian. Ukończyliśmy ten bieg i teraz już wiemy na co nas stać.”

Serdecznie gratulujemy naszym debiutantom oraz Tomkowi udanego startu.