• RSS
  • Delicious
  • Facebook
  • Twitter

Biegowe Grand Prix Zagłębia Miedziowego jest imprezą sportową dla wszystkich lubiących aktywną formę spędzania wolnego czasu. To wieloetapowy cykl biegów przełajowych, odbywających się na terenach Zagłębia Miedziowego.

Tegoroczna edycja rozpoczęła się listopada 2018r. biegiem w Pielgrzymce.
Zawodnicy rywalizowali przez 5 miesięcy w sumie, w kilkunastu kategoriach, w dziesięciu różnych miejscowościach, tj.: Pielgrzymka, Głogów, Gaworzyce, Kwiatkowice, Chocianów, Iwiny, Legnica, Ścinawa, Nowa Sól i Szklary Górne. Biegacze mierzyli się zarówno z suchym błotem, śniegiem jak i nieprzyjemnym wiatrem. Czasami towarzyszył im mróz a niekiedy bijące po oczach słońce.

Celem Biegowego GPZM co roku jest promocja zdrowego trybu życia, popularyzacja biegania, jako najprostszej, a także najtańszej formy ruchu oraz możliwość sprawdzenia swoich sił w rywalizacji sportowej. Konferencja wieńcząca nasz cykl pokazała również wielką biegową rodzinę, która co roku się powiększa. Zaangażowanie kilkunastu osób, ich ciężka praca i płynąca z serca miłość do biegania pozwoliła na organizację imprezy na bardzo wysokim poziomie.

Tegoroczna edycja była wyjątkowa z kilku względów. W tym roku trasa każdego biegu miała taką samą długość czyli 6 km, natomiast ostatni bieg, w Szklarach Górnych liczący blisko 9 km, biegacze mieli do pokonania startując „indywidualnie” z handicap’em czasowym względem najlepszego zawodnika po 9-ciu biegach. Zwycięzca tego biegu zwyciężył cały cykl.

W poprzednich, jak i w tegorocznej edycji nie zabrakło biegaczy z Miedziowego Towarzystwa Sportowego.