• RSS
  • Delicious
  • Facebook
  • Twitter

IV Górski Zimowy Maraton i Półmaraton Ślężański odbył się 12 stycznia b. r. Startującym w tym roku pogoda zafundowała dość trudne warunki. Trasa prowadziła szlakami turystycznymi dookoła Ślęży, przez partie podszczytowe oraz sam szczyt. Podbieg na górę, maratończycy musieli pokonywać w kilkunastocentymetrowej warstwie świeżego śniegu.

Półmaratończycy zaś pokonywali tę trasę po ubitej już i śliskiej nawierzchni. Po drugiej stronie Ślęży na zawodników czekały mokre zbiegi, pokryte topniejącym śniegiem, a w niższych partiach błoto. Najtrudniejszy odcinek górski, organizatorzy zabezpieczyli linami, które przy twardej i oblodzonej nawierzchni umożliwiały bezpieczne pokonanie odcinka.
Mimo uciążliwych warunków na trasie, sam bieg był bardzo przyjemny dzięki wyjątkowej, zimowej, wręcz bajkowej aurze. Na mecie czekały na zawodników piękne medale, a ponadto pożywne ciastka, czekolada, owoce, zimne i ciepłe napoje, gęsta, gorąca grochówka oraz grzane wino. Po raz kolejny też padł rekord frekwencji. W tym roku oba biegi ukończyło 580 osób.
Dla naszych zawodników z MTS, startujących w tym zawodach, był to pierwszy udział w biegu górskim zimą, jednak, jak zapewniają, zdecydowanie nie ostatni.