• RSS
  • Delicious
  • Facebook
  • Twitter

MTS na Triathlonie w Śremie

Wrzesień - 22 - 2018

16 września rozegrana została kolejna edycja zawodów triathlonowych z cyklu Greatman Trilogy. Zawody w Śremie były trzecią i ostatnią częścią tegorocznej edycji, która wcześniej gościła w Kórniku i w Kościanie.

Uczestnicy zawodów w Śremie mogli wystartować na jednym z dwóch dystansów. Pierwszy to dystans Super krótki, który składał się z 0,4 km pływania, 20 km jazdy na rowerze i 5km biegu. Drugi z dostępnych dystansów, czyli 1/4 Iron Man, obejmował 0,95 km pływania, 45 km jazdy na rowerze i 10,5 km biegu, i właśnie z nim zmierzyli się triathloniści z drużyny MTS.
Dla mnie był to debiut na dystansie ¼, więc do startu podeszłam dość ostrożnie. Chciałam się sprawdzić i nauczyć rozkładać siły, aby dobrze przygotować się do przyszłego sezonu. Bardzo chciałam złamać 3 godz. I udało się – mówi Joanna Szczurowska. – Zakończenie tegorocznego sezonu triathlonowego wypadło na zawody w Śremie i choć odbyły się w połowie września, to pogoda dopisała jak i atmosfera, co pozwoliło ukończyć zawody w dobrym czasie – dodaje Waldemar Szczurowski. Krystianowi Domino zabrakło 6 sekund do II miejsca w jego kategorii wiekowej.