• RSS
  • Delicious
  • Facebook
  • Twitter

MTS na Festiwalu Biegowym w Radkowie

Wrzesień - 17 - 2018

Ubiegły weekend to festiwal biegowy Garmin Ultra Race w Radkowie. W niedzielę 16 września, ostatniego dnia zawodów, wystartowali zawodnicy na najkrótszych dystansach – 24 lub 9 km, a także swoje zmagania z trasami Gór Stołowych zakończyli biegacze, którzy zdecydowali się na start w ramach Challenge 158K, czyli w trzydniowej, biegowej etapówce. Na trasie nie zabrakło barw MTS Drużyna Szpiku. 

Zawody odbyły się w Górach Stołowych, a start i meta zlokalizowane były nad przepięknie położonym zalewem w Radkowie. W ciągu trzech dni w zawodach wystartowało łącznie ponad 1100 zawodniczek i zawodników, którzy do wyboru mieli jeden z czterech dystansów: 81 km, 53 km, 24 km lub 9 km. GUR to bieg kwalifikacyjny do UTMB, za pokonanie w limicie czasu dystansu 81 km zawodnicy otrzymali 4 punkty, 53 km to 3 punkty, a dystans 24 km dawał 1 punkt. Najmłodsi mieli okazję wystartować w biegach Garmin Ultra Kids na jednym z trzech dystansów: 200 m, 500 m lub 1000 m. Wśród odważnych byli śmiałkowie z barwami MTS Drużyna Szpiku:  Tomasz Poręba z synem i Magdalena Gajewska.

– Rodzinny wyjazd biegowy do Radkowa  udany i zakończony. W sobotnim biegu Garmin Ultra Race 53 km plan wykonany, widoki nie do opisania, a co najważniejsze przeżyłem atak szerszeni.  Na 32 km za punktem żywieniowym otrzymałem 3 trafienia. Natomiast w niedzielę pierwsze pudło syna Jakuba. Drugie miejsce w biegu Kids Garmin Ultra Race w kategorii wiekowej 16-17 lat na dystansie 1000 m. Weekend udany – relacjonuje Tomasz Poręba.