• RSS
  • Delicious
  • Facebook
  • Twitter

W niedzielę, 2 września, Nowy Dębiec stał się areną, na której rywalizowali triathloniści z całej Polski w ramach Great Man Trilogy. Zawody zostały rozegrane na dystansach: ½ Ironmana, ¼ Ironmana oraz 1/3 Ironmana. Łącznie w zawodach wystartowało ponad 800 zawodników i zawodniczek.

Great Man Trilogy z udziałem Joanny Szczurowskiej z Miedziowego Towarzystwa Sportowego Drużyna Szpiku KGHM.

– Rywalizację zaczęli zawodnicy na dystansie 1/8 IM. Musieli oni – indywidualnie lub w sztafecie – przepłynąć 400 m, następnie przejechać rowerem dystans 20 km, a na koniec przebiec dystans 5 km. W kolejnym starcie jakim była ¼ Ironmana zawodnicy – również indywidualnie lub w sztafecie – musieli w pierwszej kolejności przepłynąć na jeziorze Wonieskim dystans 950 m, następnie przejechać na rowerze malowniczą trasą wokół jeziora 45 km i na koniec przebiec leśnymi duktami 10,5 km. Najwytrwalsi sportowcy zmierzyli się na dystansie ½ Ironmana pokonując już indywidualnie dystans 1900 m płynąc, 90 km jadąc rowerem, a na zakończenie przebiec 21,1 km
GREATMAN Kościan Triathlon. Mimo złych prognoz dopisała ładna pogoda, wyszło słońce i było bardzo ciepło. I jak zwykle bywa na takich imprezach, organizatorzy oraz kibice stworzyli świetną atmosferę. – relacjonuje Joanna Szczurowska. Nasza zawodniczka  na dystansie 1/8 IM zajęła V miejsce w kategorii open kobiet i I miejsce w kat. K40 z czasem 01:22:25.