• RSS
  • Delicious
  • Facebook
  • Twitter

19 sierpnia 2018 w Przybyszewie odbyły się III Mistrzostwa Wielkopolski Policji w kolarstwie górskim. W zmaganiach wziął udział członek Miedziowego Towarzystwa Sportowego Drużyna Szpiku Łukasz Wesołowski. W kategorii „Policja” wywalczył drugą lokatę. 

Maraton rozgrywany był w ramach Leszczyńskiej Ligi Rowerowej pod Patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu. Mistrzostwa Wielkopolski Policji w kolarstwie kórskim w kategorii „Policja” z drugą lokatą zaliczył głogowianin, Łukasz Wesołowski, który finiszował z czasem 1:31:52.

Na co dzień Łukasz Wesołowski jest dzielnicowym Rewiru Dzielnicowych w Komendzie Powiatowej Policji w Głogowie. W kolarstwie górskim zdobywa ciągle jakieś poważne osiągnięcia. Przypomnijmy, że Łukasz zajął II miejsce w Kolarskich Mistrzostwach Polski Policjantów Smochowice Tour 2018. W 2016 również w Przybyszewie odbyły się Mistrzostwa Polski MTB, podczas których w  Mistrzostwach MTB Policjantów o Puchar Policyjnego Stowarzyszenia Sportowego walczył Łukasz Wesołowski wygrywając drugą lokatę. Policjant na rowerze zajął też drugie miejsce w finale Elite Race 2018. To zawody polegające na rywalizacji na wirtualnej trasie pokonywanej przy pomocy trenażerów rowerowych.

Trofeum z Mistrzostw Wielkopolski to kolejne osiągnięcie  do kolekcji jak widać sporych już zdobyczy. Gratulujemy i życzymy następnych dobrych wyników i osiągnięć.