• RSS
  • Delicious
  • Facebook
  • Twitter

Festiwal Biegów Czarna Góra

Sierpień - 5 - 2018

W ostatni weekend lipca niedaleko Stronia Śląskiego odbyła się dwudniowa impreza biegowa, której patronowała Drużyna Szpiku na czele ze swoimi ambasadorami – Kasią Bujakiewicz i Mezo. Nasi reprezentanci w osobach Magdy, Teresy i Michała także tam byli.

O komentarz po imprezie poprosiliśmy Magdę – Festiwal Biegów Czarna Góra, w której wzięliśmy udział to przede wszystkim niesamowite emocje, świetna atmosfera, integracja i dwa niedługie, ale bardzo wymagające biegi. Czekała na nas 1 mila – Czarna Mila, morderczy bieg trasą stoku w okolice szczytu Czarnej Góry. To istne szaleństwo i spore wyzwanie, a przede wszystkim niezapomniana radość na mecie. Natomiast 10 km i suma wzniesień 900 m to idealny sprawdzian dla nas z techniki zbiegania i podbiegów, który przygotował nas też trochę do zbliżającego się festiwalu biegowego w Krynicy. Naszym największym wrogiem podczas obydwu biegów był żar lejący się z nieba, który wykończył niejednego biegacza. Festiwal odbył się pod hasłem „Pomaganie przez bieganie” pod czujnym okiem Drużyny Szpiku, a my swoim uczestnictwem wsparliśmy onkologię dziecięcą. Podczas festiwalu było mnóstwo zabawy, koncert Mezo, wspólne fotografie, a na zakończenie ognisko dla wszystkich uczestników.
Moim zdaniem „Tam gdzie​ nie ma walki, tam nie ma też siły. Musimy mieć wytrwałość i ponad wszystko wiarę w siebie…” Mam nadzieję, że za rok będzie nas więcej.