• RSS
  • Delicious
  • Facebook
  • Twitter
W dniach 20-23.07 do Lądka-Zdrój zjechała cała czołówka ultra biegaczy. Nie mogło zabraknąć naszych reprezentantów w osobach Anny Zaczyńskiej i Dominika Komendackiego.

Ania wystartowała na dystansie 130km, a Dominik trzeci raz zmierzył się z koronnym dystansem DFBG. W 2016 roku ukończył dystans 240km wraz z Krystianem Domino. Wtedy na mecie zameldowali się z czasem w okolicach 51 godzin. Tym razem Dominik zrobił niesamowity progres i na mecie zameldował się z czasem 37:47:07 zajmując wysokie 10. miejsce open!
Oto co powiedział Dominik po biegu – Bieg 7 Szczytów 240km. Plan był taki : spokojnie do Kudowy, potem wolno do Barda i od Barda ile sił w nogach do mety. Ponad 7 tyś. metrów przewyższenia. Było ciężko. Od początku deszcz, a potem brak snu przez dwie noce. Trasa była dobrze oznaczona i tylko przez brak koncentracji można było zejść ze szlaku. Wykorzystałem całe doświadczenie zdobyte na poprzednich dwóch startach. Fizycznie czułem się przygotowany, tylko nie wiedziałem jak zareaguje mój organizm na dwie noce bez snu. Były kryzysy, ale cały czas napierałem do przodu. Udało się i nawet nie spodziewałem się takiego wyniku. Teraz czas na odpoczynek i planowanie kolejnego biegu BUT305.
Dominikowi i Ani serdecznie gratulujemy walki z morderczymi dystansami, upałem oraz własnymi słabościami. Po raz kolejny udowodnili, że mocna psychika i dobre przygotowanie są kluczem do sukcesu!