• RSS
  • Delicious
  • Facebook
  • Twitter

I miejsce w kat. kobiet oraz II miejsce kat. mężczyzn w Mistrzostwach Polski Policjantów w jeździe indywidualnej na czas zdobyli zawodnicy Miedziowego Towarzystwa Sportowego Drużyna Szpiku KGHM – Monika Tuczyńska policjantka z Piły oraz Łukasz Wesołowski, który na co dzień pracuje jako dzielnicowy w głogowskiej policji.

Sukcesy naszych zawodników miały miejsce w ubiegły weekend koło Poznania.

– Zawody odbywały się podczas XX Jubileuszowego Wyścigu Kolarskiego Smochowice Tour 2018 o Puchar Prezydenta Miasta Poznania pod patronatem Komendanta Miejskiego Policji w Poznaniu. Większość zawodników jechała na typowych dla tej dyscypliny rowerach czasowych, które charakteryzują się inną geometrią ramy wymuszając w tej sposób u kolarza bardziej aerodynamiczną sylwetkę. Rowery takie posiadają też specjalne zintegrowane kierownice, a także specjalne lekkie koła z wysokimi stożkami wykonane zazwyczaj z karbonu, nie mówiąc już o specjalnych siodłach czy nawet płaskich aerodynamicznych bidonach (też tacy byli). Jako jeden z nielicznych starowałem na typowym rowerze szosowym, któremu brakuje wyżej wymienionych zalet. Średnia prędkość uzyskana podczas wyścigu jazdy indywidualnej to 39km/h. Jest to pierwszy mój start w tego typu zawodach – relacjonuje Łukasz Wesołowski.

O sportowcu policjancie pisaliśmy już przy okazji finału Elite Race 2018, gdy zajął tam drugie miejsce. Wówczas była to na rywalizacja na wirtualnej trasie pokonywanej przy pomocy trenażerów rowerowych. Dziś gratulujemy mu jeszcze mocniej osiągniętego sukcesu i trzymamy kciuki za więcej.