Miedziowe Towarzystwo Sportowe

Miedziowe Towarzystwo Sportowe

  • RSS
  • Delicious
  • Facebook
  • Twitter

Łabędzi Bieg w Ścinawie to 9 km ulicami miasta. Na trasie znaleźli się biegacze z Miedziowego towarzystwa Sportowego Drużyna Szpiku. „Czerwone koszulki” licznie stawiły się na starcie.

13 maja odbył się 3 Łabędzi Bieg w Ścinawie . – Trasa  przebiegała przez ulice Lasowic, ścinawski Rynek oraz tereny nadodrzańskie obok portu. Meta była na terenie Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie. W biegu uczestniczyłam z mężem, choć  ja biegałam swoje, a Grzesiek swoje. Byli też inni członkowie MTS-u.  A było nas sporo: Daria Dym, Teresa Musielak, Joanna Garlicka, Grzegorz Dym, Marcin Kaczanowski, Piotr Jaroszyński, Dariusz Kwaśnik, Grzegorz Konopiński, Maciej Wolniak oraz Radek Wiśniewski. To był mój 3 bieg w tym mieście. Trasa bardzo fajna. Pogoda już niezbyt, bo było gorąco. Gdyby nie upał, to na pewno u niejednego biegacza posypały by się życiówki. W biegu zajęłam 3 miejsce wśród kobiet z powiatu lubińskiego – relacjonuje Daria Dym. – Cały bieg czułem się bardzo dobrze  i wiedziałem, że mogę zająć dobre miejsce w tej kategorii. Praktycznie przez cały bieg walczyłem z rywalem, który deptał mi cały czas po piętach , ale że biegłem w Ścinawie, czyli w swoim rodzinnym mieście to ok. 500 metrów przed metą powiększyłem tylko przewagę i się udało. To fajny bieg i super spotkanie z naszą grupą – mówi Maciej Wolniak.

Trzecie miejsce w kategorii powiat lubiński zajęła Daria Dym, zaś Maciej Wolniak drugie w grupie z Gminy Ścinawa.

Warto podkreślić, że oprócz dystansu dla dorosłych, organizatorzy pomyśleli też o najmłodszych. Ich trasa ciągnęła się na dystansie 200 metrów. Poza bieganiem podczas imprezy były też inne atrakcje. Był animacje, gry i zabawy dla dzieci oraz sporo ruchu w rytmach zumby.