• RSS
  • Delicious
  • Facebook
  • Twitter

Bieg H2O we Wrocławiu to Półmaraton wiosennego półmaratonu we Wrocławiu na płaskiej trasie 21 km. Biorą w nim udział miłośnicy biegania z całej Polski. W tym roku na starcie stanęła Ania Zaczyńska, która dzieli się  swoimi wrażeniami.

Bieg H2O we Wrocławiu jest atestowany przez  PZLA. Odbył się 10 kwietnia na dystansie 21 km, czyli w półmaratonowym stylu. Oto jak udział wspomina Ania Zaczyńska  z MTS,  – Bieg zaczynał się o godzinie 9. Wczesna godzina startu spowodowała, że trzeba było bardzo wcześnie wstać. W półmaratonie wystartowała, również moja mama, która zaliczyła debiut na tak długim dystansie. Pogoda była bardzo sprzyjająca, ale na pewnych odcinkach trasy przeszkadzał wiatr. Po starcie pobiegłam zbyt szybkim tempem, zwolniłam dopiero na 5 km. Pomyślałam sobie, że pewnie zapłacę na trasie za takie szaleństwo. Byłam 3 wśród kobiet i wiedziałam, że będę walczyć o dowiezienie tego wyniku do mety. Do 13 km czułam się dobrze, tempo utrzymywałam równe. Potem nastąpił kryzys – głowa mówiła, że już nie dam rady, że jestem zmęczona. Pooszukiwałam siebie samą myśląc, że przecież do mety już niewiele zostało, czyli 6 km, potem 5 km, itd. Gdy zobaczyłam oznaczenie 19 km cieszyłam się, że to już końcówka. Potem 20 km i przyspieszenie przed metą. Radość na mecie z 3 miejsca i ogromne zmęczenie. Mój nowy rekord życiowy na dystansie półmaratonu 1:33:57. Jestem dumna z mojej mamy, która ukończyła półmaraton i zajęła 1 miejsce w kategorii K70. Zawody były dobrze zorganizowane. Były punkty z wodą co 5 km i dobry posiłek – wspomina  Ania.