• RSS
  • Delicious
  • Facebook
  • Twitter

Archiwum dla: ‘Nasze akcje’

Miedziowe Towarzystwo Sportowe nie przestaje edukować. Działacze z tej formacji mają za sobą kolejną prelekcję. Tym razem fakty o byciu dawcą szpiku usłyszała młodzież z Zespołu Szkół w Chocianowie.

Szkolenie ZG Lubin

Grudzień - 3 - 2017
Szkolenie ZG Lubin

16.11.2017 na Zakładach Górniczych Lubin nasi zawodnicy przeprowadzili prelekcję dotyczącą dawstwa szpiku. Razem ze sportowcami z MTS-u na sali szkoleniowej pojawili się ratownicy z KSRG Lubin, którzy w ramach spotkania przeprowadzili praktyczny pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej.

Szkolenie Szklary Górne

Listopad - 10 - 2017
Szklary szkolenie

7 listopada zawodnicy z Miedziowego Towarzystwa Sportowego (Magdalena Gajewska i Jacek Gąsieniec) odwiedzili Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Szklarach Górnych koło Lubina. Wraz z ratownikiem Wojciechem Skrabą z KSRG Rudna przeprowadzili pokaz udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym.

Festyn dla Julii

Czerwiec - 21 - 2017
Festyn dla Julii

W sobotę 17 czerwca odbył się festyn charytatywny RAZEM PRZECIWKO BIAŁACZCE zorganizowany przez mieszkańców Koźlic. To choroba 10-letniej Julii mieszkającej w tej niewielkiej wsi pod Lubinem zmobilizowała sąsiadów do działania. Wszelkimi możliwymi sposobami rozreklamowali akcję. Namówili do współpracy nadleśnictwo, strażaków, ratowników górniczych i dziesiątki innych wolontariuszy. Zaprosili też lokalnych artystów, którzy zagrali i zaśpiewali dla uczestników festynu.

Dzień Dziecka

Czerwiec - 5 - 2017
Dzień Dziecka

Jak wiadomo, 1 czerwca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji zostaliśmy zaproszeni do udziału w dwóch przedsięwzięciach. 1 czerwca razem ze strażakami OSP Rokitki odwiedziliśmy dzieci przebywające w tym dniu na oddziale pediatrycznym Regionalnego Centrum Zdrowia w Lubinie. W trakcie spotkania dzieciom zostały wręczone upominki, a zebrani wolontariusze umilili czas najmłodszym czytając bajki i wiersze. Strażacy dali też popis o charakterze wokalnym.

Szkolenie w SP12

Kwiecień - 28 - 2017
Szkolenie w SP12

W dniu dzisiejszym członkowie MTS Drużyny Szpiku KGHM odwiedzili Szkołę Podstawową nr 12 w Lubinie. Przy współpracy z ratownikami z KSRG Rudna przeprowadzili prelekcję pt. „Każdy może zostać bohaterem” skierowaną do uczniów klas VI.

Akcja MTS

MTS Drużyna Szpiku edukuje w Głogowie 29.09.2016 roku MTS „Drużyna Szpiku” KGHM odwiedziła Zespół Szkół im. Jana Wyżykowskiego w Głogowie. W ramach akcji „Moja krew, twoje życie – razem pokonamy smoka” sportowcy, zatrudnieni na co dzień w kopalniach i hucie, rozmawiali z młodzieżą na temat honorowego dawstwa krwi oraz szpiku.

Bieg dla transplantacji

Czerwiec - 13 - 2016
Bieg dla transplantacji

12.06 MTS uczestniczył w kolejnej akcji charytatywnej. Bieg dla transplantacji, zorganizowany w Zielonej Górze, miał na celu poszerzanie świadomości na temat przeszczepów. Na miejscu spotkaliśmy się z ekipą Drużyny Szpiku z Poznania oraz Zielonej Góry, wzięliśmy także udział w biegu głównym. A w międzyczasie w Nakle i Świeradowie, nasze biegowe charty po raz kolejny z pucharami 🙂 Gratulujemy!

Dzień dziecka w Gaworzycach

Czerwiec - 5 - 2016
Dzień dziecka w Gaworzycach

W dniu dzisiejszym Miedziowe Towarzystwo Sportowe zostało zaproszone na imprezę z okazji dnia dziecka do Gaworzyc przez miejscowe OSP. Święto połączone zostało ze szczytnym celem jakim jest zbiórka krwi dla Kliniki Hematologi Dziecięcej we Wrocławiu.

Świątecznie w Domu Dziecka

Grudzień - 28 - 2015
Świątecznie w Domu Dziecka

22 grudnia reprezentacja MTS odwiedziła Dom Dziecka ‚Pod Lipami’ w Głogowie. Celem wizyty było obdarowanie wychowanków prezentami. Mamy nadzieję, że paczki od MTSiaków umilą dzieciom ten świąteczny czas!